Jednoduché webové stránky (nejen) pro bytová družstva 19. června 2024, 19:37

PROBYTOVADRUZSTVA-LOGO 2


[ Úvodní stránkaOtázky & odpovědi ]


Otázky & odpovědi

Skutečně musí mít i bytová družstva internetové stránky?

Je to skutečně tak. Zákon o obchodních korporacích (90/2012 Sb. v platném znění, dále jen ZOK) nejen u družstev, ale i řady dalších obchodních korporací předpokládá existenci internetových (webových) stránek (ač přesně nedefinuje, co tím vlastně myslí) a požaduje zveřejnění některých informací jejich prostřednictvím. U družstev je to konkrétně např. v § 562 ZOK, § 636 ZOK apod. Dle našich zkušeností existenci internetových stránek ověřují například i notáři v případě změn v dokumentech družstva.


Existují nějaké ‚refereční instalace‘ služby PROBYTOVADRUZ­STVA.CZ, kde je možné vidět praktické použití?

Počet našich uživatelů se neustále rozšiřuje, za což jsme rádi. V době psaní tohoto textu naši službu používaly například tyto subjekty:

  • Bytové družstvo Věkoše Hradec Králové – www.vekose.cz
  • Bytové družstvo Hradecká 412 Hradec Kralové – www.bdhradecka.cz
  • Bytové družstvo Stráň Hradec Králové – www.bdstran.cz
  • Kancelář účetního a daňového poradenství Hradec Králové – Praha – www.zauctuj.cz

Je služba PROBYTOVADRUZ­STVA.CZ určena skutečně jen pro družstva, resp. pro bytová družstva? Můžeme si službu objednat, i když jsme např. s. r. o. nebo podnikatel – fyzická osoba?

Samozřejmě, uživatelem může být kdokoliv! Služba původně vznikla jako reakce na poptávku právě od bytových družstev, ale při vývoji jsme mysleli i na naprosto univerzální použití. Náš redakční systém nemá žádné speciální funkce, které by mohla využívat jen družstva. Funkce naší služby využije skutečně každý, kdo potřebuje za velmi příznivé cenové podmínky jednoduše a efektivně na internetu zveřejňovat nejrůznější údaje.


Chceme využívat službu PROBYTOVADRUZ­STVA.CZ. Jaký bude postup spolupráce?

Vřele doporučujeme pročíst si nejprve naše obchodní podmínky. Budete-li s nimi souhlasit, je další postup už velmi jednoduchý a rychlý:

(1) Zvolíte si vhodný název Vašich stránek – Vaší domény, to, zda je tento název volný, můžete případně sami ověřit na CZ.NICu, popř. to v rámci zpracování Vaší objednávky uděláme samozřejmě my

(2) Následně vyplníte a odešlete objednávku služby, o jejím přijetí budete obratem informování e-mailem

(3) Vaši objednávku ověříme (zejména existenci Vámi zvolené adresy – domény) a bude-li vše v pořádku, zašleme Vám (opět e-mailem) zálohovou fakturu na 12 měsíců provozu v ceně dle našeho aktuálního ceníku.

(4) nejpozději do 3 pracovních dnů od přijetí Vaší platby na náš účet Vám zprovozníme službu – tj. zaregistrujeme doménu, nainstalujeme na ni náš redakční systém, zřídíme Vám požadovanou e-mailovou adresu či adresy a kompletní přístupové údaje Vám zašleme, samozřejmě opět e-mailem

(5) před skončením 12měsíčního cyklu Vás budeme kontaktovat s dotazem, zda máte zájem o další provoz služby u nás – pokud ano, opět Vám zašleme zálohovou fakturu a po její úhradě se opakuje postup uvedený ve čtvrtém bodu.


Dostaneme k používání služby nějaký návod či manuál v tištěné nebo alespoň elektronické podobě?

Žádný návod k dispozici není. Považujeme náš systém za natolik jednoduchý a přehledný, že ho v dnešní ‚počítačové době‘ určitě zvládne každý, kdo alespoň občas píše na počítači nějaké texty či vytváří jiné dokumenty. Nicméně přímo v každé obrazovce našeho redakčního systému, kde budete Vaše internetové stránky vytvářet, najdete stručný popis či mininávod, jak postupovat právě v té části Vaší prezentace, kterou právě vytváříte. Některé informace týkající se zásad práce s redakčním systémem můžete najít i oddílu Vše o službě


Co když už máme naši vlastní adresu (doménu) a chceme používat Váš systém PROBYTOVADRUZ­STVA.CZ? Jak postupovat?

Pokud již vlastníte internetovou doménu (např. probytovadruz­stva.cz či jakekolivjmeno.cz apod.), je nutné u domény změnit registrační údaje tak, aby ukazovala na servery, kde je naše služba připravena. V žádném případě se tyto změny nedotknou vlastnictví k doméně – doména zůstane zaregistrována na stále na původního vlastníka. Půjde prakticky o dvě změny:

  • změna registrátora domény
  • změna tzv. NS-SETu domény

Obě změny souvisí jsou nezbytné pro řádný provoz Vašich internetových stránek – naše služba je ‚portována‘ na konkrétní servery, kde je provoz služby odzkoušen a kde můžeme provádět snadno případné změny.

Technicky budou změny registračních údajů provedeny tak, že je připravíme k Vašemu potvrzení a Vy potvrzení provedete. Ve většině případů má potvrzení charakter ‚odkliknutí‘ odkazu, který Vám přijde od registrátora mailem. Předtím je samozřejmě možno si změnu prohlédnout. V některých případech – zvláště u dříve (před více lety) registrovaných domén je změnu nutno registrátorovi potvrdit písemnou formou. V každém případě znovu upozorňujeme, že touto cestou se změní pouze technické parametry domény, v žádném případě její vlastnictví (to se totiž řeší písemně vždy a navíc formou ověřených podpisů původního i nového vlastníka).


Nelíbí se mi standardně dodávané barevné schéma Vašeho systému. Lze jej nějak změnit?

Samozřejmě, je to jedna z mnoha nastavitelných věcí v naší službě. Přímo v základní nabídce redakčního systému naleznete volbu Barevná schémata, kde můžete změnit barevnost naprosté většiny viditelných prvků Vašich internetových stránek jednoduchým ‚namícháním‘ požadované barvy pomocí Vaší myši a zobrazené barevné palety.Službu ProBytovaDruz­stva.cz Vám přináší ParCon & Partner, v. o. s.